Stekt fiskepudding med gulrotstuing og egg- og baconsmør

Tradisjonsmat på sitt aller beste, klar på 30 minutter. Gyllen, stekt fiskepudding serveres med en klassisk gulrotstuing og et skikkelig smaksrikt, lunt egg- og baconsmør.

20-40 min
Enkel
20-40 min
4 personer
Stekt fiskepudding med gulrotstuing og egg- og baconsmør
Joker logo

Slik gjør du

    1. 1
      Skrell og kutt gulrøttene i jevne biter og kok dem møre i lettsaltet vann. Ta grønnsakene opp av vannet og la de få renne godt av seg.
    2. 2
      Smelt 2 ½ ss smør i en kasserolle og rør inn melet. Spe med 1 dl av kokevannet og varm melk mens du hele tiden visper for å unngå klumper. La sausen småkoke i 5–10 minutter, den skal bli ganske tykk, rør ofte så det ikke fester seg i bunnen. Smak sausen til med salt, pepper og muskat og bland inn gulrøttene.
    3. 3
      Del fiskepuddingen i jevne skiver eller tykke staver og stek den gyllen på begge sider i en stekepanne med litt olje og/eller smør.
    4. 4
      Fres baconet gyllent med 50 g av smøret. Senk temperaturen og smelt inn resten av smøret. Tilsett hakket egg og urter.

Oppskrift fra Joker