Gulrotsuppe med kylling og kokos
En kremet og smaksrik gulrotsuppe med kokosmelk, ingefær og et lite hint av chili. Topp suppen med saftig kylling og sprøstekt løk, og server gjerne med godt brød til.
20-40 min
Enkel
20-40 min
2 porsjoner
Slik gjør du
- 1Stek brytebakst etter anvisning på pakken.
- 2Skrell og skjær gulrøttene i små biter. Hakk løk og hvitløk.
- 3Varm litt olje i en mellomstor kasserolle og fres gulrøtter, løk, hvitløk, ingefær og chili i et par minutter uten at det får særlig farge. Tilsett kraft, kok opp og la det småkoke under lokk til gulrøttene er helt møre. Ha i kokosmelken og kjør suppen helt glatt med en stavmikser. La den få et nytt oppkok og smak til med lime, salt og pepper. Juster suppen med litt vann eller buljong hvis den virker veldig tykk.
- 4Krydre kyllingen med salt og pepper og stek kyllingstrimlene raskt over høy varme til de blir gylne og gjennomstekte.
- 5Fordel suppen i skåler og topp med kyllingstrimler, litt chili og sprøstekt løk. Drypp gjerne over litt ekstra kokosmelk og avslutt med frisk koriander, og server med nystekt brytebakst.
- 1
Oppskrift fra Joker